Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

Z čeho se skládá krb?

466vZ čeho se skládá krb?

 

Krb patří v tuzemských domácnostech k nejoblíbenějším topidlům. V interiéru je i výrazným estetickým doplňkem, který utváří osobitý a jedinečný vzhled místnosti, v níž je umístěn. Z jakých hlavních součástí je krb složen?

Základem každého krbu je krbová vložka, tedy vnitřní část, povětšinou se skleněnými dvířky, které umožňují dopřávat si pohled na plápolající oheň. Tato vložka musí bít obezděna a zaizolována. Obestavba v kamenném či kachlovém provedení je tedy další částí, bez které se krb neobejde, stejně jako podstavec. Důležitým pravidlem je, že materiál těchto stěžejních částí musí být kvalitní i pevný a musí být schopen odolávat dlouhodobě tak vysokým teplotám.

 

Kouřovody

Neméně důležitou součástí krbu jsou i kouřovody, kterými proudí kouř do komína a ven. Standardně se vyrábí z oceli. Pokud jsou vidět, tak mohou být i v nerezovém provedení. Parametry jednotlivých trubek se odvíjí od velikosti krbu i komínového vedení. Ty vám naměří odborník v závislosti na vybrané krbové vložce.

 

Mřížky

Mřížky jsou z pravidla dekoračními doplňky, skrze které prochází teplo od krbu dále do prostoru v místnostech, kde vede kouřovod či další tepelné rozvody. Umožňují proudění teplého vzduchu třeba i v horních částech místnosti. Krbové mřížky se nabízejí v různých barevných provedení či materiálech.

 

Ventilátor a rozvody

Jestliže má krb sloužit v celé domácnosti, například jako primární zdroj vytápění, pak je vhodné využít i teplovzdušné rozvody. Díky nimž je možné i jednou krbovou vložkou dodávat teplo do více místností. V takovém případě lze cirkulaci vzduchu pomoci ventilátorem.

Články

Krbová kamna ()

    Krby ani krbová kamna nemusejí být zdaleka pouze praktickým zařízením. Koho by neuklidnil pohled do, tmou se rozléhajících, plamenů a jemný…

Číst více >>

Krb jako rychlý zdroj tepla ()

 Krb jako rychlý zdroj tepla Pořízením krbu nebo krbových kamen je velmi výhodná investice, i když počáteční náklady jsou vysoké. Ty se Vám brzy vrá…

Číst více >>

Kontakt

Krby Nejdl
Miroslav Nejdl
Vilová 1785 Jirkov 431 11
+ 420 733 524 646
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Vzorková prodejna
Děčínská 11
Ústí nad Labem 400 01
Kancelář:
Objednejte si schůzku po telefonu. Rádi vás obsloužíme.
 
+420 733 524 646
 
Prodejna Most
Nákupní středisko ORBIT
Žatecká 1488
Most 434 01
 
Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00
ÚT 10:00 - 15:00
ST 10:00 - 17:00
ČT 10:00 - 15:00
PÁ 10:00 - 14:00
 

 

facebook-icon   google-plus-icon
© 2019 krbynejdl.cz . All Rights Reserved. Designed By vrsansky.net

Please publish modules in offcanvas position.