Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

Potřebujete ušetřit korunky za teplo? Poradíme vám...

 Potřebujete ušetřit korunky za teplo? Poradíme vám...

02Krb je estetické topidlo…atraktivní doplněk interiéru…navodí romantickou atmosféru. Můžete v něm zatopit kdykoliv…i pokud je zrovna přerušena dodávka plynu či elektriky.

Než se pustíte do výběru krbu či krbových kamen, měli byste si odpovědět na několik otázek…

Jak často chci krb používat? Co od toho očekávám? Jaký by měl být výkon krbové vložky? Chci krbem vytápět celý dům? Jakým materiálem krbovou vložku obložím, aby mi zapadl do interiéru? Kolik chci investovat do stavby krbu? Jakou krbovou vložku si pořídit? Čím budu krb vytápět? Jeho design?

Krb slouží nejen jako zdroj tepla, ale také jako luxusní doplněk vašeho interiéru, který dotváří poklidnou atmosféru prostředí. Pro ekonomicky výhodné topení je důležité si zvolit správný typ krbu či krbových kamen. Dále účel pro který bude sloužit…pak se stane praktickou součástí vaší domácnosti a ušetříte spoustu peněz, které můžete vložit do něčeho jiného.

Výkon krbu a jeho rozměry

Musíte si uvědomit, jak často budete v krbu topit. Zda jen příležitostně, víkendově nebo celoročně…podle toho volíme velikost a výkon krbové vložky. Pro estetický doplněk je zbytečné použít vložku vyšší třídy s vysokým výkonem. Výkon vložky? Pozor na životnost z důvodu špatného výběru krbové vložky. Je-li poddimenzovaná s nedostatečným výkonem, pak vložku přetápíme. Zase krb se zbytečně vysokým výkonem tlumíme teplo, čímž dochází k dehtování a zanášení sazemi. Výkon krbu volíme podle kubických metrů ve vytápěném domě a podle velikosti tepelných ztrát budovy. Rozdíl je také, zda krb budujeme do novostavby či do starého, vlhkého a špatně izolovaného objektu.

Nesmíme též zapomenout na komín…jeho funkčnost…spolehlivost…délku. Před montáží krbu doporučujeme provézt revizi komínu odborníkem. Přečtěte si zde stavební připravenost, na kterou byste neměli zapomínat. Je lepší zjistit závady dříve, než si krb objednáte a při realizaci se zjistí komplikace. Ušetříme vaší peněženku.

3207145

Čím budeme krb vytápět?

Existují krbové vložky na tuhá paliva, biolíh, plyn a dřevo či dřevěné brikety. Většina krbových vložek je konstruována výhradně pro topení dřevem. Uhlí při spalování kouří a dehtuje…špiní sklo..zanáší kamna a komín. Nejekonomičtější je tedy jako hlavní palivo dřevo. Chcete-li se dozvědět více.

Desing a styl krbu

Krb ve vašem interiéru bude dominantním prvkem. Vymyslete mu to nejkrásnější, nejútulnější, nejviditelnější místo ve vašem prostoru…budete se na něj dívat každý den, chodit kolem něj, přijímat návštěvy. Buďte na něj hrdí. Důležitá je proto obestavba krbu čili krbové vložky. Pokud máte doma chalupářský styl či dokonce chalupu, tak si můžete vybrat rustikální krb. Zde je dominantou přírodní štípaný pískovec s dřevěnou nebo kamennou římsou. Do moderních krbů – minimalistických - jsou krásné litinové…měděné…kovové komponenty. Luxusně vypadají i mramorové krby. Tam je dominantou mramor či žula a jejich překrásné přírodní kresby – tzv.žíly. Jejich výhodou, a to hlavně ocení hospodyňky, je v údržbě, kde mramor se dá čistě a rychle udržovat – pouhým utřením bez šmouhanců. Ještě si něco málo povíme o kachlových krbech. Ty se vyjímají na chalupě či v dřevěném srubu. Kachle do sebe akumulují teplo, proto je výhřevnost maximální a dlouho trvající. Výrobci nabízí nepřeberné množství typu kachlí, struktury, velikosti, barev…jen si vybrat.

12613640

Co očekáváme od krbu?

Dřevo v otevřeném ohništi hoří jak papír a teplo jde rovnou do komína. Je to škoda. Proto doporučujeme vložit krbovou vložku, díky které zvýšíme účinnost krbu.

Pokud chcete v krbu topit celoročně a navíc ohřívat vodu, pak je ideální krb s teplovodní vložkou – více zde. Ta je vybavena teplovodním výměníkem a můžete jí připojit k tepelné soustavě domu. Propojením teplovodní krbové vložky s radiátory získáte levný a účinný zdroj vytápění. Architekti na tento typ krbového vytápění nedají dopustit v projektech nízkoenergetických domů. Nemusíme se též zmiňovat o ekonomické výhodnosti.

Plánujete-li krbem vyhřívat více místností, potřebujete dvouplášťovou krbovou vložku s vyšším výkonem. Je nutné zohlednit účinnost krbové vložky a délku hoření na jedno přiložení. Tyto faktory mají obrovský vliv při intenzivním topení na ekonomiku vytápění.

108105140

Hlavní devizou firmy Krby Nejdl je individuální přístup, poskytování poradenství, komplexní nabídka služeb včetně vytvoření vizualizace přímo vám na míru a profesionální realizace krbu na zakázku.

Články

Krbová kamna ()

    Krby ani krbová kamna nemusejí být zdaleka pouze praktickým zařízením. Koho by neuklidnil pohled do, tmou se rozléhajících, plamenů a jemný…

Číst více >>

Krb jako rychlý zdroj tepla ()

 Krb jako rychlý zdroj tepla Pořízením krbu nebo krbových kamen je velmi výhodná investice, i když počáteční náklady jsou vysoké. Ty se Vám brzy vrá…

Číst více >>

Kontakt

Krby Nejdl
Miroslav Nejdl
Vilová 1785 Jirkov 431 11
+ 420 733 524 646
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Vzorková prodejna
Děčínská 11
Ústí nad Labem 400 01
Kancelář:
Objednejte si schůzku po telefonu. Rádi vás obsloužíme.
 
+420 733 524 646
 
Prodejna Most
Nákupní středisko ORBIT
Žatecká 1488
Most 434 01
 
Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00
ÚT 10:00 - 15:00
ST 10:00 - 17:00
ČT 10:00 - 15:00
PÁ 10:00 - 14:00
 

 

facebook-icon   google-plus-icon
© 2019 krbynejdl.cz . All Rights Reserved. Designed By vrsansky.net

Please publish modules in offcanvas position.