Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

Krby a krbová kamna Ústí nad Labem

mramorový krbKrby a krbová kamna Ústí nad Labem

Teplo domova nám dodává a primárně vyrábí dané topeniště. Krb nebo krbová kamna jsou především dominantou obytného prostoru. Při jejich výběru rozhoduje vkus a design interiéru. Výkon doporučujeme podle objemu vytápěné místnosti, zateplení domu a též podle informace, zda se jedná o hlavní či doplňkový zdroj tepla.

Zatímco kamna postavíme samostatně do místnosti, odborně zapojíme do komína, tak krbovou vložku je nutné obestavit. Tato varianta je vašeho nápadu a stylu. Firma Krby Nejdl působící v celé ČR vám zdarma vypracuje vizualizaci krbu dle vašich představ tak, aby daný krb zapadl do stylu vašeho domu. Obestavby krbu jsou možné v několika stylech….klasický styl, moderní styl, minimalistický, kachlový či rustikální. Obložení krbu je variabilní a to z kamene (převážně mramor či žula), pískovce, obkladu, kachlí či jen hladký štuk.

Vytápět vzduchem nebo vodou?

Krb i krbová kamna se vyrábí buď teplovzdušná nebo teplovodní.

Teplovzdušný krb je ideálním řešením tam, kde je zapotřebí vyhřát místnost či dům co nejrychleji. Horké spaliny předávají teplo přes teplosměnné plochy krbové vložky do okolního vzduchu. Ohřátý vzduch proudí ventilačními mřížkami do místnosti s krbem nebo je rozváděn teplovzdušným vedením do jiných místností. Do spodní části krbu je ventilační mřížkou z místnosti přisáván studený vzduch, který se od krbové vložky znovu ohřívá.

Teplovodní krb poskytuje zdroj tepla pro vytápění celého domu a ohřev teplé užitkové vody. Horké spaliny předávají teplo do teplovodního výměníku zabudovaného v topeništi. Voda z teplovodního výměníku ohřátá na 70 - 80°C putuje z teplovodní krbové vložky do akumulační nádrže. V akumulační nádrži se teplo ukládá a v případě potřeby je využito k ohřevu radiátorů, podlahovému topení a ohřevu teplé užitkové vody.

Sekundární spalování

Krbové vložky mívají regulaci primárního a sekundárního vzduchu. Při primárním spalování se vzduch přivádí pod rošt, při sekundárním se zároveň spaluji i plyny. Sekudární spalování poskytuje vyšší účinnost spalování prostřednictvím přívodu předehřátého vzduchu, který je přiveden tryskami v zadní desce spalovací komory do odcházejících spalin, které znovu okysličí a využije energii obsaženou ve spalitelných plynech.

Pokud si nevíte rady s výběrem krbů nebo krbových kamen, přijďte navštívit naší vzorkovou prodejnu v Ústí nad Labem, kde vás obslouží odborníci a rádi vám poradí. Také se zabýváme prodejem a montáží exteriérové stínicí techniky jako jsou předokenní rolety, venkovní žaluzie, screenové systémy nebo též markýzy.

kachlový krbmoderní krb z ocelimoderní krbmoderní krb s kaslíkem na dřevominimalistický krb

Články

Krbová kamna ()

    Krby ani krbová kamna nemusejí být zdaleka pouze praktickým zařízením. Koho by neuklidnil pohled do, tmou se rozléhajících, plamenů a jemný…

Číst více >>

Krb jako rychlý zdroj tepla ()

 Krb jako rychlý zdroj tepla Pořízením krbu nebo krbových kamen je velmi výhodná investice, i když počáteční náklady jsou vysoké. Ty se Vám brzy vrá…

Číst více >>

Kontakt

Krby Nejdl
Miroslav Nejdl
Vilová 1785 Jirkov 431 11
+ 420 733 524 646
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Vzorková prodejna
Děčínská 11
Ústí nad Labem 400 01
Kancelář:
Objednejte si schůzku po telefonu. Rádi vás obsloužíme.
 
+420 733 524 646
 
Prodejna Most
Nákupní středisko ORBIT
Žatecká 1488
Most 434 01
 
Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00
ÚT 10:00 - 15:00
ST 10:00 - 17:00
ČT 10:00 - 15:00
PÁ 10:00 - 14:00
 

 

facebook-icon   google-plus-icon
© 2019 krbynejdl.cz . All Rights Reserved. Designed By vrsansky.net

Please publish modules in offcanvas position.