Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.

 

kachlová pecKouzlo krbu a jeho neustálý vývoj

 

Krb dominující vaší místnosti vám kromě nezaměnitelného kouzla plápolajícího ohně přinese i jednu výhodu – váš domov se díky jednoduchému způsobu vytápění stane více energeticky nezávislým a vy navíc snížíte náklady za plyn nebo elektřinu. Tento typ vytápění se postupně navrací k tradičním způsobům a to zejména topení dřevem. Zároveň se stane ozdobou vašeho interiéru. Nechte se večer unést romantikou, poseďte s přáteli u ohně a relaxujte. Obestavbu krbu doporučujeme řešit s odborníky, kteří vám rádi poradí a dají inspiraci.

 

Revoluce ve vývoji

 

Dnešní výrobci krbových vložek by měli držet krok s dynamicky se rozvíjejícími technologiemi ve stavebnictví, kde jsou kladeny neustále větší nároky na ekologii provozu a minimalizaci potřebného prostoru. K zásadním požadavkům patří plně nastavitelný deflektor. Pomocí tohoto prvku je možné přesně definovat hoření. Dále nesmíme zapomínat na redukci emisí pro trvalou ochranu životního prostředí a to díky sekundárnímu spalování. Tento systém poskytuje vyšší účinnost spalování prostřednictvím přívodu předehřátého vzduchu, který je přiveden tryskami v zadní desce spalovací komory do odcházejících spalin, které znovu okysličí a využije energii obsaženou ve spalitelných plynech. Výhody, které z toho plynou je čistší sklo, lepší pohled do ohně, kvalitnější spalování a efekt dvojitého ohně na zadní desce topeniště.

 

Vhodné dřevo na topení

 

Při topení používejte suché a nezpracované dřevo, nejlépe tři roky proschlé na dobře větraném místě. V případě vlhkého dřeva, které obsahuje hodně vody se spotřeba energie zvýší. Důvodem je přeměna vody při hoření v páru. Výsledkem je nedokonalé spalování a nedostatečné množství energie na produkování tepla. U zpracovaného dřeva hrozí únik toxických a karcinogenních látek do atmosféry a tím vám budou škodit zdraví a životnímu prostředí.

 

 

 

Vybraní výrobci

 

Bef home

Tyto krbová kamna, stejně jako léty prověřené a zákazníků po celé Evropě stále více oblíbené krbové…

HOXTER , AQUADOR , SPARTHERM

Firma Banador se již od svého založení v roce 2004 specializuje na výrobky pro stavbu krbů, kamen a…

Jøtul

  Jøtul patří k firmám s nejdelší historií výroby kamen, krbů a krbových vložek na světě. Vyc…

SEQUIN , AXIS

    Na našich stránkách si můžete prohlédnout katalogové krby a kamna, které samozřejmě up…

 

Články

Krbová kamna ()

    Krby ani krbová kamna nemusejí být zdaleka pouze praktickým zařízením. Koho by neuklidnil pohled do, tmou se rozléhajících, plamenů a jemný…

Číst více >>

Krb jako rychlý zdroj tepla ()

 Krb jako rychlý zdroj tepla Pořízením krbu nebo krbových kamen je velmi výhodná investice, i když počáteční náklady jsou vysoké. Ty se Vám brzy vrá…

Číst více >>

Fotogalerie

Kontakt

Krby Nejdl
Miroslav Nejdl
Jedličkova 1165 Litvínov 436 01
+ 420 733 524 646
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Vzorková prodejna
Děčínská 11
Ústí nad Labem 400 01
Kancelář:
Objednejte si schůzku po telefonu. Rádi vás obsloužíme.
 
+420 733 524 646
 
Prodejna Most
Nákupní středisko ORBIT
Žatecká 1488
Most 434 01
 
Otevírací doba
PO  10:00 - 17:00
ÚT 10:00 - 15:00
ST 10:00 - 17:00
ČT 10:00 - 15:00
PÁ 10:00 - 14:00
 

 

facebook-icon   google-plus-icon